دیروز یکی از دوستام بهم پیشنهاد(اصرار)کرد که "بوف کور"بخونم!من که خیلی وقته راجب این کتاب شنیده بودم،یه سری میگفتن حتما بخونش و عده ای میگفتن مناسب نیست و بهتر از این کتاب زیاده و کتاب هم پشت بندش معرفی میکردن،با خودم گفتم زیاد کاری برای انجام دادن نیست پس میتونم بخونمش.

من عادت عجیبی به خوندن کتابایی دارم که ماله خودمن،دوست ندارم pdf بخونم اما خب دیروز عصر اینکارو شروع کردم،32 تا صفحه خوندم و خیلی شدید چشمم میسوخت برای همین نتونستم ادامه بدم.

امروز نزدیکای ظهر از خواب پاشدم یه مقدار چیزی شبیه صبحونه خوردم و ادامه ی کتاب رو شروع کردم.

کتاب همین چند دقیقه پیش تموم شد.

ایجاد احساساتی غریب و دلهره آور!

من رو به یاد یه کتاب انداخت،کتابی که وقتی نوجوون تر بودم از شوهر خاله ی خودم قرض گرفتم کتابی عجیب،اون کتاب رو کامل نخوندم یادمه فقط برای اسمش اونو قرض گرفتم!مطمئن نیستم احتمالا اون کتاب اسمش"دختر شاه پریون"بود از یه نویسنده ی ایرانی که امروز با سرچ متوجه شدم اسمش"مهدی اعتمادی".

توی عالم بچگی دوست داشتم که کتاب بخونم اما کتابا برای من سنگین بودن و حوصله م نمیداشت کلمات گنده گنده رو بفهمم،و کسی هم نبود که بهم بگه اینو نخون بیا اینو بخون!

ادمای اهل کتاب دور و برم زیاد نبود،شاید الان با خودتون بگید قضیه چیه؟اصلا مگه قرار نبود راجب بوف کور بنویسه!راستش بوف کور بهانه س خیلی وقته که میخوام بیام و بنویسم اما نمیشد یعنی میومدم توی پنل و کلی مینوشتم بعد با خودم میگفتم که چی؟اینا چیه؟سریع هم پاک شون میکردم و لپ تاپ خاموش میکردم و میرفتم.

داشتم میگفتم،پدرم وقتی جوون بوده نسبتا اهل مطالعه بوده از کتابایی که توی طاقچه ی اتاق از جوونیاش مونده مشخصه،مادرم اما نه زیاد جدیدا چرا کتاب میخونه و دوست داره اما قبلا نه.اون وقتا که میرفتم خونه ی خالم یه کتابخونه جم و جور داشتن واسه خودشون با خودم میگفتم چقدر خوبه اما برای داشتنش تصوری نداشتم داشتن یه کتابخونه کوچیک برای خودم،کلا تو بچگی هم ذهنم و ارزوهام محدود بود به چیزای بزرگ فکر نمیکردم همیشه سردستی ترین موارد پیش نظرم بود.

حالا راجب "بوف کور"راستش من از این کتاب ترس برم داشت اولین بار بود که کتابی از"صادق هدایت"میخوندم.بهتون گفته بودم که نوشته های نویسنده های ایرانی منو گیج و سردرگم میکنن و لذتی که باید برام به همراه ندارن.

این کتاب خالی از لطف نبود.در عین اینکه احساسات عجیبی در ادم زنده میکنه و با توجه به اینکه من همیشه موقع کتاب خوندن انگار که دارم فیلم میبینم تاثیر عمیقی روی حسم گذاشت.

بارها و بارها گفتم که نوشتن من راجب کتاب صرفا برای خودمه که بمونه و شاید یه روزی به کارم بیاد،و شاااید یه نفر مطلبی که نوشتم بخونه و ترغیب بشه به مطالعه!،من نه نقد بلدم نه بررسی.چیزی که از ذهنم میگذره مسلما نمیتونم کامل و تمیز ارائه بدم.همین.

دلتون خواست برید و یه کتاب دست بگیرین حال منو که خیلی عوض میکنه شاید شماهم.

برش از کتاب:

آیا سرتاسر زندگی یک قصه مضحک، یک متل باور نکردنی و احمقانه نیست؟»

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها